Zařizujete interiér a chcete mu dodat originální nádech? Dáváte přednost kvalitnímu a elegantnímu nábytku, který jen tak někdo nemá? Pak by vaší pozornosti rozhodně neměl uniknout italský nábytek, jenž je synonymem luxusu. V tomto článku se o italském nábytku dozvíte vše, co jste chtěli vědět a najdete inspiraci pro zařízení obývacího pokoje, moderní ložnice i dalších místností.

Jak vypadal italský nábytek dříve?

V minulosti byl italský nábytek velmi zdobný a byl obohacený o různé ornamenty. Takovýto nábytek byl dominantou královských sídel a později našel své místo také v běžných domácnostech. Dnes je však podstatně jednodušší. I když se italští designéři stále inspirují historickými architektonickými styly, má nábytek moderní nádech.

Typické rysy moderního italského nábytku

Italský nábytek bývá většinou vyrobený z masivu, ale setkat se můžete také se dřevěným nábytkem doplněným o kov, hliník a sklo. Nábytek působí velmi kvalitním a luxusním dojmem s nádechem starožitnosti. Vzhledem k italské extrovertní povaze se navíc nábytek vyznačuje originalitou a někdy působí i extravagantním dojmem. Výjimečnost italského nábytku však nespočívá jen v jeho vzhledu, ale také v precizním zpracování a důrazu na komfort.

Dostatek denního světla je pro interiér v italském stylu důležitý. Zdroj: IDWItalia.com

Aktuální trendy italského designu interiérů 

Důležitým prvkem každého italského interiéru je světlo. Italové dávají přednost prosvětleným místnostem, a často proto volí velká okna, která zajišťují dostatek denního světla. Potrpí si také na kvalitní a vytříbené kousky, které jsou originální a zároveň nadčasové, co se týče nábytku, prim hraje dřevo a přírodní materiály.

Kam se italský nábytek hodí?

Italský nábytek se hodí do téměř jakéhokoliv luxusního interiéru, protože stojí na pomezí moderního a klasického stylu. Zahrnuje v sobě totiž několik stylů napříč staletími, takže je s ním možné poměrně variabilně pracovat a kombinovat s moderními i rustikálními prvky.

S čím ho kombinovat?

Vzhledem k tomu, že je stylový italský nábytek sám o sobě dominantním prvkem, kombinujte ho s ostatními doplňky s rozvahou. V případě nepřehlédnutelného italského nábytku totiž platí známé: čím méně, tím lépe. Italský nábytek vypadá nejlépe ve chvíli, kdy mu umožníte vyniknout. V interiéru proto kombinujte maximálně tři barvy a vsaďte na minimalistické doplňky.

Italským nábytkem vybavíte celý dům či byt

Stylový italský nábytek najde své místo ve všech pokojích vašeho domu nebo bytu. Pojďme se podívat, jak v italském stylu vybavit obývací pokoj, ložnici, kuchyň, koupelnu nebo dětský pokoj.

Obývací pokoje

Moderní obývací pokoj je pro Italy velmi důležitou místností, je to totiž prostor, ve kterém se všichni setkávají. Dominantou tohoto pokoje obvykle bývá kvalitní italská sedací souprava a designová a zároveň neuvěřitelně pohodlná křesla. Italové totiž na pohodlí nedají dopustit.

Kuchyň je srdcem italského domova. Zdroj: IDWItalia.com

Kuchyně

Kuchyně by se dala nazvat srdcem každého italského domova. Kladný vztah Italů ke skvělému jídlu je ostatně známý lidem napříč celým světem. V italské kuchyni samozřejmě nemůže chybět kuchyňská linka, případně kuchyňský kout vyrobený ze dřeva. Nedílnou součástí kuchyně je i velký jídelní stůl vyrobený z masivu, u kterého Italové obědvají a večeří s rodinou i s přáteli.

Ložnice

Kvalitním a elegantním italským nábytkem můžete samozřejmě vybavit i ložnici. Té by měla vévodit velká postel z masivního dřeva, Italové dávají přednost postelím z tmavého dřeva, které pokoj zútulňují. Co se týče stěn italské ložnice, nemusíte se bát sáhnout po teplých odstínech, jako je třeba žlutá.

Koupelny

Jak v italském duchu zařídit luxusní koupelnu? Zvolte velkoformátovou dlažbu a obklady. Italové nedají dopustit na designovou volně stojící vanu nebo také walk in sprchu. Co se týče barev, volte ty hřejivé.

Dětské pokoje

Kvalitním dřevěným italským nábytkem můžete zařídit i dětský pokoj. Aby se děti v pokoji cítily dobře, vsaďte na veselé barvy.

Luxusní italská koupelna připomíná privátní wellness. Zdroj: IDWItalia.com

Příklady komerčního vybavení v italském stylu

Italský luxusní nábytek se hodí nejen do domácností, své místo má také v komerčních prostorech.

Kanceláře

Kanceláře, které navštěvují zákazníci nebo obchodní partneři, by měly působit reprezentativním dojmem. Udělat skvělý dojem vám může pomoci právě italský nábytek.

Restaurace

Na lidi, kteří navštíví restauraci, nepůsobí jen samotné jídlo, ale také vybavení restaurace. I ta nejnáročnější klientela jistě ocení italský design a vytříbený styl stolování. 

Přesvědčte se o výjimečnosti italského nábytku na vlastní oči

Je důležité, abyste se doma cítili co nejlépe, správný výběr nábytku je proto důležitý. A co je lepšího než si nábytek prohlédnout před tím, než ho zakoupíte? Luxusní italský nábytek si můžete prohlédnout v showroomu IDW Italia v Praze. Čekají na vás reálné průhledy do obytných prostor a návrhy obývacích pokojů i dalších místností. Inspirovat se tak můžete prostorovým uspořádáním, designovým nábytkem a originálními doplňky.

Leave a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views :